Фіточай – це чай, який готують виключно з рослин. До складу фіточаю можуть входить трави, квіти, листя, плоди, насіння і кора рослин. Виходячи з цього, зрозуміло, що фіточай є виключно натуральним продуктом.
Фіточай це збір лікарських рослин. Він може бути, як профілактичним, так і лікувальним. Це говорить про те, що його можна використовувати для профілактики будь-яких захворювань, а часто і для лікування. Існує велика різноманітність видів фіточаю.
Наприклад :
· Загальнооздоровчий;
· Для схуднення;
· Тонізуючий;
· Заспокійливий;
· Для підвищення імунітету;
· Очищаючий;
· Послаблюючий;
· Для поліпшення травлення;
І багато інших.
Нам відомо, що ці рослини дуже корисні і кожне має цілий ряд корисних властивостей. У кожен збір підбирають відповідні рослинні компоненти. Склад збору залежить від його призначення.
Так, наприклад, заспокійливі збори найчастіше готують з м’яти перцевої, глоду, меліси, пустирника і валеріани. Женьшень використовують в загальнозміцнюючих зборах. Шипшина і ромашка застосовуються в протизастудних зборах.
Одним з найпопулярніших є фіточай для схуднення. До складу такого чаю зазвичай входять компоненти, які сприяють очищенню організму і покращенню травлення. Також важливо помітити, що калорійність будь-якого збору фіточаю практично нульова, тому він буде корисний тому, хто бажає схуднути.
Як заварювати фіточай.
Готовий збір фіточаю можна придбати в аптеці або магазині. Він може бути, як заварним, так і в фільтр-пакетах для зручності заварювання. Зазвичай на упаковці є інструкція для заварювання конкретного чаю. Одним з основних правил є те, що не можна заварювати чай окропом, щоб він не втратив корисних властивостей. Не бажано заварювати фіточай в алюмінієвому посуді, так, як це може змінити смак чаю. І не забувайте, що цукор краще не додавати в чай. Його можна замінити на мед або ж пити фіточай без підсолоджувачів.