Зайва рослинність на тілі вважається малоприємною і неестетичною, особливо у жінок. З давніх часів представники обох статей всіма силами прагнули від неї позбутися. Існує безліч способів для знищення волосків на тілі. Одним з них вважається епіляція в домашніх умовах.
Епіляція – це спосіб позбавлення тіла від зайвої рослинності шляхом ослаблення цибулин будь-яким способом або видалення волосків разом з корінням. На відміну від депіляції, яка має на увазі під собою вилучення тільки верхньої частини волосся, епіляція вважається більш тривалою за часом, більш болючою, але і більш ефективною, що важливо, особливо для жінок.
Основною перевагою епіляції в домашніх умовах вважається простота процедури і її висока ефективність. Важливим чинником є і те, що волосяний фолікул істотно руйнується, що дозволяє сповільнити ріст волосся, а з часом навіть повністю припинити його.
Кращі способи видалення волосся на тілі
Говорити про те, який варіант епіляції краще, можна тільки суб’єктивно, так як кожна людина сама вибирає найбільш прийнятний спосіб. Якщо ж говорити в загальних рисах, для знищення рослинності на обличчі (особливо вусиків) краще всього використовувати домашній епілятор або пасту, зварену з цукрового піску.
Тридинг, тобто видалення волосків ниткою, також більше призначений для рослинності на обличчі. Ця процедура, як і використання пінцета, займає досить багато часу. Вона дуже болюча.
Найбільш ефективна епіляція для ніг – це застосування воскових смужок, масок або шугарінг. Непогано зарекомендував себе і епілятор – як звичайний, так і фотоепілятор для використання вдома.
Останньою розробкою косметичної медицини є елос-епіляція. Прилад, яким здійснюється процедура, можна легко використовувати самостійно. Це пристрій поєднує в собі всі переваги лазерної і фотоэпеляции, а побічних ефектів практично немає.
Шугарінг
Епіляція шляхом використання цукрової пасти (або шугарінг) стрімко завойовує популярність. По-перше, така процедура не вимагає великих грошових вкладень, по-друге, вона досить проста у виконанні, а в-третіх – дуже ефективна.
Суть цього різновиду домашньої епіляції полягає в приготуванні спеціальної пасти з цукру, води і лимонного соку, яка в теплому стані наноситься на епідерміс. Вона може наноситися та видалятися тільки руками або ж спеціальним шпателем і ганчірковими смужками (залежно від різновиду пасти). Іноді до цукру додають невелику кількість меду, а сік лимона замінюють однойменної кислотою.

Цукрова паста може бути трьох видів:
- М’яка, тобто приготована з невеликої кількості цукрового піску. Вона має досить рідку консистенцію, з-за чого підходить тільки для видалення найбільш тонких волосків – наприклад, на обличчі і руках. Наноситься і видаляється така паста тільки кінчиками пальців.
- Тверда цукрова паста, має вже більш густу консистенцію. Зазвичай її використовують для видалення зайвої рослинності з зони бікіні і ніг. Наноситься шпателем, а видаляється бандажным способом, тобто з використанням тканинних смужок.
- Паста з середнім рівнем жорсткості ідеально підходить для зони пахв і бікіні. Вона наноситься руками, а віддаляється або тканинними смужками, або руками.
Особливостями такої депіляції вважаються:
- дешевизна;
- простота;
- висока ефективність;
- невисокий рівень хворобливості;
- можливість використання на будь-яких ділянках;
- антибактеріальну дію;
- відсутність хімічних інгредієнтів;
- відсутність подразнення та почервоніння шкіри після процедури.
До мінусів цукрової епіляції відносяться протипоказання, які присутні в досить великій кількості. Не рекомендується проводити шугарінг особам, які мають будь-які пошкодження шкіри, які страждають від цукрового діабету, а також людям, які засмагали менше двох діб тому.
Проведення шугарінга здійснюється в кілька етапів:
- Скрабування шкіри. Це допоможе підняти на поверхню епідермісу навіть врослі волоски.
- Знежирення епідермісу і його знезараження. Досить використовувати звичайну перекис водню або «Хлоргексидин». Ватний тампон змочується цією рідиною, після чого їм протирається необхідну ділянку шкіри.
- Потім шкіра ретельно витирається, а її поверхня обробляється невеликою кількістю тальку для тіла.
- Невеликий шматочок пасти наноситься на підготовлену ділянку тіла або особи по напрямку проти росту волосків. Суміш ретельно розтирається.
- Якщо є необхідність, поверх маси накладаються шматки тканини, які щільно притискаються до шкіри.
- Потім паста різко видаляється з шкіри разом з рослинністю (по напряму зростання волосся).
- Після закінчення процедури тіло, обличчя просто споліскують прохолодною водою.
Воскова
Можна виділити два різновиди: використання вже готових воскових смужок або застосування самостійно розтопленого воску.
У першому випадку потрібно буде тільки придбати спеціальні смужки в магазині і слідувати інструкції на упаковці. Варто зазначити, що вже готові до використання смужки поділяються на кілька категорій залежно від ділянки тіла, для якого вони призначені.

У другому випадку необхідно придбати смужки для воску, картриджі з воском, тальк і спеціальний воскоплав. Картриджі поміщаються в чашу приладу, де і відбувається розтоплювання продукту. Потім віск акуратно розподіляється по тілу (з допомогою шпателя), яке було попередньо обезжирено і посипано тальком. На ще теплий віск необхідно щільно приклеїти спеціальні смужки. Через п’ять хвилин потрібно різким рухом видалити їх з тіла проти росту волосся
Апаратна
Епіляція в домашніх умовах з використанням спеціальних пристроїв є найбільш простою і швидкою. Потрібно лише придбати відповідний прилад, включити його і слідувати інструкції. Якщо апаратне видалення волосся в домашніх умовах здійснюється вперше, то краще всього придбати найпростіший епілятор. Видалити волоски з його допомогою назавжди навряд чи вийде, а от істотно уповільнити їх зростання цілком можливо.

Для більш досвідчених представниць прекрасної статі прекрасно підійде і апарат для эллос-епіляції. Він поєднує в собі функції фотоепілятора і лазерного пристрою. Втім, їх можна придбати окремо. Однак перед придбанням таких професійних пристроїв для домашнього використання необхідно все-таки проконсультуватися з фахівцем. Тільки він зможе підказати, який прилад найбільше підійде саме вам.
Поради по підготовці і проведенню будинку
Збираючись приступати до епіляції самостійно, необхідно підготувати шкіру на потрібних ділянках тіла. Слід використовувати спеціальний гоммаж або скраб, після яких врослі волоски показуються на поверхні епідермісу. Такий пілінг дозволяє видалити омертвілі частинки шкіри і робить епіляцію більш ефективною.
Дезактивація і дезінфекція шкіри – дуже важливі частини підготовчого етапу. Краще всього використовувати ватяний диск, добре просочений «Хлоргексидином». Потім епідерміс просушується і злегка припудрюється тальком. Це дозволяє рівномірно наносити суміш на шкіру і злегка знизити больові відчуття під час процедури.
Для зменшення болю за 20-40 хвилин до здійснення процедури можна скористатися спеціальними знеболювальними засобами: спреями, лосьйонами або гелями. Вони зменшать хворобливі відчуття, але при цьому не знизять ефективність процедури.
Як зняти роздратування?
Якщо після епіляції будинку виникло подразнення, з ним потрібно розібратися, як можна швидше. Рекомендується вибирати для цього натуральні засоби.
Потім потрібно буде змастити епідерміс будь-яким натуральним базовим маслом або ефірним екстрактом чайного дерева. Непогано справляється з тільки що з’явилися роздратуванням і термальна вода.
Якщо сильне подразнення, необхідно використовувати аптечні препарати – наприклад, «Пантенол» або «Банеоцион».
Щоб уникнути появи подразнення, відразу після закінчення процедури необхідно обполоснути шкіру ромашкою або календулою (відваром), почекати, поки вона висохне природним шляхом, а після посипати епідерміс невеликою кількістю дитячого тальку.
В магазині “Павук ” є всі засоби для епіляції: креми, віск, воскові смужки, цукрова паста, епілятори та тримери та інші допоміжні засоби для проведення процедури .
